Slovensky skijumping

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Majstrovstva Slovenska v skokoch na lyziach...2.03.2008 (zrusene)

"Dnes sa Majstrovstvá Slovenska zrušili pre nepriaznivé počasie / husté sneženie /. Zajtra organizátori rozhodnú o dalšom termíne." (zdroj info: Milan).........................Novy termin 29.03.2008!

zdroj: www.slz.sk

SKOKY NA LYŽIACH: M-SR na Štrbskom Plese zrušili pre husté sneženie

 

ŠTRBSKÉ PLESO 2. marca (SITA) - Plánované nedeľňajšie otvorené majstrovstvá Slovenska v skokoch na lyžiach na zrekonštruovanom mostíku HS-100 na Štrbskom Plese (po štvorročnej prestávke prišlo vlani v novembri k jeho opätovnému sprevádzkovaniu) sa napokon pre husté sneženie neuskutočnili. "Je to veľká škoda, na obnovenú premiéru národného šampionátu po dlhých šiestich rokoch sme sa všetci veľmi tešili. Bohužiaľ, počasie nám urobilo škrt cez rozpočet," informoval agentúru SITA jeden z členov organizačného výboru a zároveň hlavný rozhodca nedeľňajších M-SR Peter Chudý. Podľa jeho slov figurovalo v štartovej listine až 70 skokanov z piatich krajín - USA, Kanady (mali k dispozícii juniorské výbery, ktoré do Vysokých Tatier pricestovali z MSJ v poľskom Zakopanom, pozn.), Česka, Poľska a domáceho Slovenska na čele s ostatným majstrom Slovenska z roku 2002 a v súčasnosti jediným slovenským skokanom so skúsenosťami zo Svetového pohára Martinom Mesíkom. "Na Štrbskom Plese husto snežilo už v sobotu a dnes predpoludním snehová nádielka pokračovala. Najskôr sme sa preto rozhodli posunúť plánovaný začiatok z 11.00 h na neskôr. Približne od pol dvanástej sme pustili pretekárov v rámci skúšobného kola, napokon ho však s viacerými prestávkami absolvovalo približne 50 z celkového počtu 70 prihlásených skokanov. S rýchlosťou vetra neboli problémy, silné sneženie však neustále zafúkavalo nájazdovú stopu. Jury napokon rozhodla o definitívnom zrušení nedeľňajšej súťaže," doplnil P. Chudý, ktorý stále nestráca nádej, že sa otvorené majstrovstvá Slovenska ešte v marci na Štrbskom Plese uskutočnia: "Po dohode s trénermi jednotlivých krajín tu existuje reálna šanca na to, že sa bude skákať ešte v tomto mesiaci. Stanovili sme dva sobotňajšie termíny - 8., resp. 15. marca. Všetko bude závisieť od toho, koľko pretekárov by mohlo na Štrbské Pleso pricestovať. My si uvedomujeme, že na budúci týždeň sú preteky Svetového pohára (SP) v nórskom stredisku Oslo (9. 3.) a v polovici marca aktuálna sezóna SP vyvrcholí v slovinskej Planici, napriek tomu chceme opätovne zorganizovať podujatie na Štrbskom Plese."


ru;lb


Skoky na lyziach na Slovensku...sutaze | stály odkaz

Komentáre

  1. Majstrovstvá Slovenska zrušené.
    dnes sa Majstrovstvá slovenska zrušili pre nepriaznivé počasie / husté sneženie /. Zajtra organizátori rozhodnú o dalšom termíne.
    publikované: 02.03.2008 18:30 | autor: milan (e-mail, web, neautorizovaný)
  2. @Milan
    Dakujem za info
    publikované: 02.03.2008 18:42 | autor: zuzka (e-mail, web, neautorizovaný)
Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014